Direcționează până la 3,5% din impozitul pe venit pentru Parohia Greco-Catolică Someşeni

Direcționează până la 3,5% din impozitul pe venit pentru Parohia Greco-Catolică „Sf. Iosif” Someşeni pentru suţinerea activităţiilor pastorale şi sociale ale parohiei.

Anual, ești obligat să depui declarația de venit la administrația financiară. Până la 3,5% din impozitul pe venitul tău poate fi direcționat către parohia noastră pentru a o susține. Alege să direcționezi până la 3,5% pentru Parohia Greco-Catolică „Sf. Iosif” Someşeni.

Dacă în anul 2023 ai avut venituri, completează formularul 230 şi trimite-l pe adresa parohiei, str. Branului, nr.17, Cluj-Napoca până pe 15 mai 2024.
Dacă ai avut şi alte venituri (de ex drepturi de autor, închirierea de imobile, acţiuni, PFA etc.), pe lângă formularul 230 cei care vor să doneze până la 3,5% pentru parohie, o pot face prin completarea Declarației unice privind impozitul pe venit și contribuțiile sociale datorate de persoanele fizice (OPANAF 49/2019), care se depune prin mijloace electronice de transmitere la distanță (serviciul Spațiul Privat Virtual disponibil pe site-ul Agenției Naționale de Administrare Fiscală, la adresa https://pfinternet.anaf.ro/, sau serviciul de depunere declarații on-line existent pe portalul e-guvernare.ro, cu datele parohiei: PAROHIA ROMÂNĂ UNITĂ CU ROMA, GRECO-CATOLICĂ, ,,SFÂNTUL IOSIF” , CART. SOMEŞENI, CLUJ-NAPOCA, CUI : 8164840, cont bancar: RO61BTRLRONCRT0282432101 – tot până în data de 15 martie 2024. Mulțumim!
Descărcați Formularul 230 PDF pentru venituri realizate în 2023.
(Dacă nu puteți deschide documentul, instalați Foxit Reader sau Adobe Reader)